Współpracujemy z

Chcielibyśmy tutaj przedstawić firmy, które czynnie wspomagają naszą działalność, a tym samym podziękować im za dotychczasową pomoc i zaprosić do dalszej współpracy. Mamy również nadzieję, że tą drogą pozyskamy więcej firm chcących wesprzeć naszą działalność, a tym samym uzyskać nowoczesną reklamę na naszej stronach internetowych.

Oto firmy, które współpracowały i współpracują z nami:

1. Urząd Morski w Szczecinie użycza naszemu Stowarzyszeniu pomieszczeń i zapewnia dostęp do urządzeń biurowych a także cały czas wspiera naszą działalność.

2. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża, która wspiera nas w kultywowaniu tradycji morskich.

3. Od 1999 roku Urząd Morski w Słupsku podobnie jak szczeciński Urząd użycza pomieszczeń i w pełni popiera naszą działalność. Współpraca z Urzędem Morskim w Słupsku zakończyła się w 2007 roku, gdy tamtejszy Urząd nawiązał współpracę dotyczącą organizacji ruchu turystycznego na latarniach morskich z innym stowarzyszeniem.

4. Od początku naszej działalności wspomaga nas firma „GPM” Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo – Handlowe, ul. Zgierska 73/504 w Łodzi, która przekazuje nam każdego roku pewną ilość kartonowych modeli do sklejania. Firma jest członkiem wspierającym nasze Stowarzyszenie.

5. W 1996 roku Browar Szczeciński „BOSMAN” wydrukował nam bilety wstępu na latarnie morskie oraz wydał widokówkę z latarniami morskimi, przekazując nam do sprzedaży 10.000 szt.

6. W latach 1996 – 1998 Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA Oddział w Szczecinie współfinansowało ubezpieczenie OC osób zwiedzających nasze latarnie.

7. Firma POLKOMTEL S.A. w latach 1997 i 1998 wydrukowała nam na swój koszt bilety wstępu na wszystkie latarnie obsługiwane przez nasze Stowarzyszenie, umieszczając na odwrocie swój ą reklamę. Poza tym firma dołożyła się w 1999 roku do remontu latami morskiej w Niechorzu przeznaczając na ten cel kwotę 80.000,- zł.

8. Zakład Ślusarski inż. Wojciech Henszke, ul. Krzywoustego 17 w Goleniowie przekazał w 1998 roku stojaki na rowery dla latami w Niechorzu i Gąskach. Mamy nadzieję, że wspomoże nas również na innych latarniach.

9. Firma CT ELMECH, ul. Podmiejska 5c z Pruszcza Gdańskiego wydrukowała nam na swój koszt bilety wstępu na latarnie morskie w 1998 roku (również umieszczając swoją reklamę na odwrocie biletów). Firma wstąpiła do naszego Stowarzyszenia jako członek wspierający i deklaruje dalszą współpracę.

10. Od 1998 roku Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wspiera finansowo nasz świnoujski oddział przekazując pieniądze uzyskane w tym celu na okolicznościowych imprezach odbywających się w ich mieście.

11. Port Handlowy Świnoujście, ul. Bunkrowa 1, wsparł w 1999 roku Oddział w Świnoujściu sumą 1000,- zł, a w 2000 roku zobowiązał się wykonać na swój koszt (z dostarczonych materiałów) przyłącze elektryczne dla placu przy latami morskiej w Świnoujściu.

12. Urząd Miasta w Świnoujściu, od początku naszej działalności bardzo przychylnie jest nastawiony do naszych działań. Od 2012 roku dofinansowuje organizowaną corocznie (od 2011) przez nasze Stowarzyszenie imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przypadającego w trzecią niedzielę sierpnia.

13. Gmina Rewal, również chętnie wspomaga nasze działania. Z własnych funduszy zleciła wykonanie podświetlenie latarni morskiej w Niechorzu, dzięki czemu wieża latarni przyciąga wzrok turystów podziwiających nocne widoki. Pomaga nam w organizacji wszelkich imprez przy latarni morskiej, zarówno finansowo (w miarę swoich możliwości) jak i osobowo.

14.   Polskie LNG S.A. od 2012 roku nawiązało z Urzędem Morskim w Szczecinie i naszym Stowarzyszeniem  rozmowy w sprawie zagospodarowania latarni morskiej w Świnoujściu celem otworzenia w niej muzeum poświęconemu Polskiemu LNG i historii latarnictwa morskiego. Od 2013 roku współfinansuje organizowane przez nas imprezy okolicznościowe przy latarni morskiej w Świnoujściu, takie jak Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Mikołajki.

15.  Od początku 2016 roku głównym sponsorem naszego Oddziału Stowarzyszenia w Świnoujściu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.który dofinansował organizowane przez nas w tym roku imprezy: „Święto Flagi Narodowej”, Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich.

16. Od samego początku naszej działalności wspiera nas w naszych działaniach Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Otrzymujemy wsparcie finansowe naszych działań i zawsze jesteśmy informowaniu na bieżąco o konkursach ogłaszanych w celu zdobycia funduszy z Unii Europejskiej. Pani Prezes była członkiem Rady Turystyki przy Urzędzie Marszałkowskim, a Pan Henryk Rupnik, który był Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego jest od 2006 roku naszym członkiem honorowym.