Sympatycy

Teresa Myszkowska (z Warszawy), termysz@wp.pl
…która jest zafascynowana latarniami morskimi.

Zyta Michalak (Szwecja,Malmö),  zytam@hotmail.com
…która była uprzejma przetłumaczyć tekst certyfikatu zdobycia latarni w Świnoujściu na język szwedzki.

Marek Wrodarczyk (z Radzionkowa na Śląsku),  marcow25@tlen.pl

…Moim hobby jest żegluga morska i wszystko co jest z nią związane, w tym latarnie morskie. Jak narazie udało mi się zwiedzić dwa obiekty znajdujące się na polskim Wybrzeżu, a mianowicie latarnię morską w Helu i w Jastarni. W moich planach na przyszłość jest zwiedzenie wszystkich latarni morskich, znajdujących się na naszym Wybrzeżu. Cieszę się że dzięki Państwa staraniom można w dużej większości zwiedzać te bardzo piękne obiekty.

Ewa Obłoza – Liszcz (z Torunia),  ewunia100211@wp.pl

    …moje Hobby to zwiedzanie i zdobywanie latarni morskich w Polsce, zdobyłam prawie wszystkie z nich. Interesuję się historią latarni morskich polskich i zagranicznych. W moich planach na przyszłość jest zwiedzenie wszystkich latarni morskich, znajdujących się na naszym Wybrzeżu. Cieszę się, że dzięki Państwa staraniom można – w dużej większości – zwiedzać te bardzo piękne obiekty.
Mam certyfikat Latarni w Kołobrzegu i Odznakę Miłośnika Latarń Morskich.

Ania, Robert, Maja i Kasjan „Panie Orczykowskie i Panowie Lewandowscy” (z Kołobrzegu),

…Nasze zainteresowanie latarniami zaczęło się właściwie w tym roku, po odwiedzeniu Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Ponieważ mieszkamy w Kołobrzegu, na latarni byliśmy nieraz, ale – teraz już oficjalnie – „zdobywczo”. Byliśmy też oczywiście zwiedzić latarnię w Niechorzu. Kolejna zdobycz to Gąski. Cieszymy się, że jest takie Stowarzyszenie i taka fajna stronka www. Aha! W naszym przypadku zdobyta przez komplet rodzinny, łącznie z Maluchem, który dzielnie pokonuje schody!

Edyta Oziembłowska (z Rogoźna),
…Kocham latarnie morskie. Zwiedziłam latarnie w Kołobrzegu, Gąskach, Jastarni, Rozewiu, Krynicy Morskiej i na Helu. Chciałabym zwiedzić wszystkie latarnie morskie na naszym Wybrzeżu.

Piotrek Niemiec (z Mazowsza),  peter_german@op.pl
…Pochodzę i aktualnie zamieszkuje strefy nizinne tj. Mazowsze. Pochodzę z piwnego miasta – Warki. Uwielbiam latarnie od kiedy w dzieciństwie przeczytałem książkę Tove Jansson „Tatuś Muminka i morze”.

Rafał Szkwarek (z Częstochowy),  szkwari3@o2.pl

…który jest sympatykiem Stowarzyszenia, a zarazem wszystkich latarń na naszym wybrzeżu.

 

Jurek Tkaczyk (z Przemyśla – Rzeszowa),  jurek-przewodnik@wp.eu
…Jestem sympatykiem Stowarzyszenia i latarń morskich, jestem również przewodnikiem turystycznym i wychowawcą dzieci i młodzieży
placówek wypoczynku, i dzięki takim wyjazdom z dziećmi na kolonie udało nam się zwiedzić latarnie morskie w Kołobrzegu, Gąskach, Jarosławcu, Helu i Krynicy Morskiej.
Przed nami jeszcze kolejne latarnie, ale dopiero w przyszłym roku. 🙂
Bardzo się cieszę, że jest taka strona, z której można czerpać wiedzę i informacje.
Pochodzę z Podkarpacia, ale zawsze bardzo chętnie bywam na Wybrzeżu.
Dodam również, że od 2011 roku jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.