Najbliższe, zagraniczne latarnie morskie

Polskie latarnie morskie wchodzą w skład silnie rozbudowanego systemu oznakowania nawigacyjnego na Morzu Bałtyckim. Polska graniczy na lądzie oraz na obszarach morskich (morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne i wyłączna strefa ekonomiczna) z Niemcami i Rosją. Ponadto, (lecz jedynie) na obszarach morskich wyłącznych stref ekonomicznych -graniczymy również z Danią i Szwecją. Poniżej wymieniono po jednej, z najbliższych latarni morskich -państw sąsiadujących z Polską na Bałtyku:

Greiswalder Oie

Niemiecka latarnia, posadowiona została na niewielkiej wyspie o tej samej nazwie. Jest oddalona o 23,5 M (43,5 km) -w kierunku NWbN od latarni Świnoujście. Latarnię tą zbudowano w postaci ośmiokątnej wieży o stożkowym kształcie, świeci dookoła widnokręgu. Wzniesienie światła wynosi 48,5 m n.p.m. a jego zasięg 26 M (48,2 km).

Obzornyj

Rosyjska latarnia, odległa o 32 M (59,3 km) -w kierunku NEbN od latarni Krynica Morska. Wzniesienie światła tej latarni wynosi 54 m n.p.m. a jego zasięg 20 M (37 km).

Dueodde

Duńska latarnia, usytuowana na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Bornholm. Jest odległa o 51,5 M (95,4 km) -w kierunku NNW od latarni Kołobrzeg. Wzniesienie światła wynosi 48 m n.p.m., jego zasięg 20 M (37 km).

Sandhammaren

Szwedzka latarnia, znajdująca się na wybrzeżu Skanii w odległości 83 M (153,7 km) ­w kierunku NWbN od latarni w Kołobrzegu. Wzniesienie jej światła wynosi 31 m n.p.m., zasięg 22 M (40,7 km).