Malta, Sycylia oraz Kreta

Pani Monika Gajdamowicz ze Szczecina przesłała nam interesujące zdjęcia ze swego pobytu na Malcie i Sycylii, jak również trochę refleksji odnośnie zwiedzanych miejsc. Dzięki temu możemy wzbogacić naszą wiedzę co do atrakcyjności i dostępności obszarów na których zbudowano ukazane latarnie morskie. A oto co napisała Pani Monika:

Latarnie na Malcie znajdują się blisko turystycznych miejsc i są łatwo dostępne. Niektóre z nich umiejscowione są w centrum Valetty a inne są delikatnie oddalone od mniejszych miejscowości jak latarnia Delimara, jednak dotarcie do nich nie stanowi problemu. Do latarnii Delimara dotarliśmy podczas spaceru wśród klifów z miejscowości Marsaskala do Marsaxlokk. Podczas pobytu na wyspie, można zatrzymać się w latarnii Delimara, która oferuje noclegi dla turystów. Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla miłośników latarń jak i pięknych widoków. Poniżej przesyłam link do oferty z portalu abnb.

https://abnb.me/66njzocdnwb

Na Sycylii udało nam się znaleźć tylko jedną latarnię, która była dość mocno oddalona od centrum Katanii, w mało turystycznym dla naszego oka miejscu, mimo że trasa prowadziła w stronę plaży…niezwykle zaniedbanej pełnej śmieci, sama trasa również ciągnęła się wzdłuż drogi trzypasmowej o bardzo wąskim chodniku, co myślę że może zniechęcić turystów.

Osobiście latarnie na Malcie zrobiły na mnie większe wrażenie, ze względu na ich położenie w uroczej okolicy.

Zdjęcia z Krety zostały wykonane przez Panią Aleksandrę Gajdamowicz, również szczeciniankę.


Obydwu Paniom serdecznie dziękujemy, zachęcając równocześnie do dalszego zwiedzania latarń morskich, bez względu na to- w jakiej części świata się znajdują.