Relacja z obchodów „Dnia Flagi Narodowej” – 2021

W tym roku ustaliliśmy rekord Polski w kategorii: Największa Powiewająca Flaga Narodowa, który został zarejestrowany przez Biuro Rekordów.

Przedstawicielka Biura zmierzyła dokładnie flagę i jej powierzchnia wyniosła 666,25 m2 . Otrzymaliśmy certyfikat, z którego jesteśmy bardzo dumni. Flagę wywiesiliśmy o dziewiątej rano. Ze względów, że jeszcze obowiązują wszelkie restrykcje związane z pandemią koronawirusa Covid -19, nie podawaliśmy informacji o próbie ustanowienia rekordu. Flaga pięknie się rozwinęła i powiewała aż do godziny piętnastej.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i wszystkim osobom biorącym udział w organizacji obchodów Święta Flagi Narodowej przy naszej „Królowej Jasności”.
Również na latarni morskiej w Niechorzu została wywieszona flaga narodowa. Tutaj dużej pomocy przy organizacji obchodów Święta Flagi Narodowej udzieliła naszym członkom Stowarzyszenia Gmina Rewal. Na stronie Gminy można również obejrzeć relację z tego zdarzenia (www.rewal.pl)
Relacje z obchodów Dnia Flagi można również zobaczyć FB na stronach naszych latarń morskich: latarnia morska w Świnoujściu i latarnia morska w Niechorzu.