Obchody 70-lecia działalności Urzędu Morskiego w Szczecinie.

W dniu 22 września 2016 roku, odbyły się uroczyste obchody 70-lecia działalności Urzędu Morskiego z siedzibą w Szczecinie. Wydarzenie to miało miejsce w nowoczesnym budynku Filharmonii Szczecińskiej.


Ze szczegółową relacją z tej uroczystości jubileuszowej, można zapoznać się na stronie internetowej UMS oraz w prasie lokalnej.
Szczególnie miłym akcentem obchodów, było uhonorowanie zasłużonych pracowników Urzędu odznaczeniami państwowymi, zakładowymi oraz dyplomami okolicznościowymi. My jako uczestnicy naszego Stowarzyszenia, z radością powitaliśmy w gronie zaproszonych, zasłużonych gości, Pana Zbigniewa Ponieckiego. Pan Zbigniew przepracował w Urzędach Morskich ponad 50 lat. Podzielił się z nami swoimi bogatymi doświadczeniami, które można zaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce: wspomnienia>po wojnie.
W części artystycznej wystąpił Chór Akademii Morskiej ze Szczecina. Wdzięcznym elementem dekoracji sceny był statek, wykonany z biało-czerwonych kwiatów. Trwałą pamiątką z obchodów jubileuszowych, jest piękne albumowe wydawnictwo pod znamiennym tytułem: NA DOBRYM KURSIE.