Bremerhaven jest dużym miastem i portem, usytuowanym u ujścia rzeki Wezery (Weser) do Zatoki Niemieckiej (Deutsche Bucht). Efektownymi znakami nawigacyjnymi na terenie tego portu są: Klingelturm oraz górna stawa nabieżnika o nazwie Bremerhavener Oberfeuer.
Pierwszy z wymienionych świetlnych znaków nawigacyjnych, był aktywny w latach 1900-2011. Jego nazwa „Wieża Dzwonowa” pochodzi stąd, że na elewacji okrągłej ceglanej wieży umieszczony został dzwon mgłowy. Dzwon nadal działa. Emituje 4 dźwięki/10 sekund. Ceglana wieża usytuowana jest po wschodniej stronie wejścia do portu, na północ od śródmieścia Bremerhaven. Ta budowla ma wysokość 15 m. Na 2 poziomach znajdują się pomalowane na biało „fałszywe okna”. Charakterystycznym elementem architektonicznym wieży noszącej również nazwę „Pingelturm”, jest szpiczasty dach zbudowany ponad laterną. Swym kształtem przypomina pikielhaubę -czyli skórzany (później stalowy) hełm używany w przeszłości przez lądową armię pruską i cesarską. Podobne nakrycia głowy, stosowane były również w armiach Szwecji, Portugalii i Norwegii oraz za oceanem w Chile, Meksyku i Kolumbii. Wieża nie jest udostępniona do zwiedzania.
Stawa Bremerhavener Oberfeuer, znana jest także pod nazwą Bremerhaven Lőschenturm. Ta druga nazwa wywodzi się od Simona Lőschena -bremeńskiego architekta, który zaprojektował tą wieżę. Stawa zbudowana w stylu neogotyckim w 1855 r, swym wyglądem przypomina kościół. Jej wysokość wynosi 37 m nad poziom terenu, natomiast wzniesienie światła nad poziom morza to 34 m. Czas świecenia/zaciemnienia białego światła wynosi 2/2 sekundy. Na zewnątrz górnej części wieży znajduje się okazały żelazny wysięgnik służący dawniej do umieszczania na nim sygnałów sztormowych. W przeszłości latarnicy obsługiwali również pobliską śluzę. W bieżącym roku (2015) ten znak nawigacyjny obchodzi jubileusz 160 lat swego działania. Liczące 108 tys mieszkańców (2012 r) Bremerhaven jest największym niemieckim miastem usytuowanym nad Morzem Północnym. Współpracuje z 6 zagranicznymi miastami. Wśród nich, miastem partnerskim jest również Szczecin.
W załączonej galerii zdjęć nadesłanych przez p. Staacka z Hamburga, pokazany jest widok zewnętrzny Klingelturm oraz wnętrze i sylwetka Bremerhavener Oberfeuer.