Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

 Małgorzata Rajchowiak

150-lecie latarni morskiej w Niechorzu - wspomnienie

    10 grudnia 2016 roku, nasze Stowarzyszenie zorganizowało uroczyste obchody jubileuszowej, 150 -tej rocznicy rozpoczęcia pracy latarni morskiej w Niechorzu. Po trzech latach budowy, 1-go grudnia 1866 roku zaświeciła ona światłem przerywanym i - z krótką przerwą - do dzisiaj wskazuje wszystkim żeglującym po wodach południowego Bałtyku prawidłowy kurs.
Read more...
 

 Ziemowit Sokołowski

Obchody 70-lecia działalności Urzędu Morskiego w Szczecinie.

    W dniu 22 września 2016 roku, odbyły się uroczyste obchody 70-lecia działalności Urzędu Morskiego z siedzibą w Szczecinie. Wydarzenie to miało miejsce w nowoczesnym budynku Filharmonii Szczecińskiej.
Read more...
 

 Małgorzata Rajchowiak

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich

    Jak co roku w trzecią niedzielę sierpnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W tym roku święto wypadło 21 sierpnia. Na obu latarniach, na których nasze Stowarzyszenie organizuje ruch turystyczny, tzn. w Świnoujściu i Niechorzu obchody zaczęły się już w sobotę 20-go sierpnia.
Read more...
 

 Małgorzata Rajchowiak

   Wycieczka po wszystkich polskich latarniach morskich

    Wycieczka autokarowa została zorganizowana z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich w Szczecinie. Wzięli w niej udział członkowie Stowarzyszenia wraz z rodzinami. Najmłodszy uczestnik wycieczki miał 7,5 roku a najstarszy 74 lata. Wyjechaliśmy 25 maja o godzinie 15:30 sprzed „Czerwonego Ratusza” (siedziby Urzędu Morskiego w Szczecinie), żeby już o 21:30 być w Redzie, gdzie mieliśmy pierwszy nocleg w hotelu Ibis Styles.

Read more...
 

 Ziemowit Sokołowski

   Dzień Flagi Narodowej

    Dnia 2 maja bieżącego roku Oddział SMLM w Świnoujściu zorganizował obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zamieszczamy kilka zdjęć z tej uroczystości, które najlepiej pokazują "wystrojoną" w nasze narodowe barwy latarnię morską. Organizację uroczystości wsparło finansowo Polskie LNG z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych. 

Read more...
 

 Ziemowit Sokołowski
zdjęcia: Małgorzata Rajchowiak

   Zachodniopomorskie tradycje morskie

    W dniu 17 grudnia 2015 r. miała miejsce skromna uroczystość dotycząca odsłonięcia XIX w. tablic, upamiętniających budowę świnoujskich falochronów. Po ich odnalezieniu i odpowiedniej konserwacji, zostały wbudowane w parapet ochronny Falochronu Centralnego (wcześniejsza nazwa Falochron Wschodni) o długości ok. 1300 m. 

Read more...
 

 Małgorzata Rajchowiak

   Pierwszy statek ze skroplonym gazem w Polsce!

    11 grudnia,  przed  godziną 11,   wpłynął  do  gazoportu  LNG  w  Świnoujściu  pierwszy  gazowiec „Al Nauman” z Kataru. Przywiózł do Polski w swoich ładowniach ponad 200 tys. m³ skroplonego paliwa. Przesłanie paliwa ze statku do zbiorników na lądzie będzie trwało 36 godzin. 

Read more...
 

 Ziemowit Sokołowski

   Skwer kapitanów

    Zgodnie z decyzją radnych miasta Szczecina (maj 2015 r.) , tern przylegający od południowej strony do „Starej Rzeźni” otrzymał nazwę Skweru Kapitanów. W dniu 8 grudnia br, miała miejsce uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy dotyczącej tego wydarzenia. W uroczystości uczestniczyli członkowie szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej. 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Page 1 of 6