Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)
Wtorek, 21 Lipiec 2015 00:00

 Małgorzata Rajchowiak

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich

    Jak co roku, obchodziliśmy w trzecią niedzielę sierpnia, która wypadła w roku bieżącym16 sierpnia, Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Jak zwykle w tym dniu wejście na latarnie morskie w Niechorzu i Świnoujściu było darmowe. W Niechorzu w sobotę, a w Świnoujściu w niedzielę było nieodpłatne, nocne zwiedzanie latarni w godzinach od 20-ej do 24-ej.

    W sobotę, w Świnoujściu parada Neptuna i jego świty zachęcała do przybycia w niedzielę na obchody MDLM pod świnoujską latarnię. Parada odbyła się w centrum i dzielnicy nadmorskiej Świnoujścia jak również w dzielnicy Warszów. W niedzielę odbyły się biegi wspinaczkowe na obie latarnie, w których wzięło udział wielu uczestników. W niedzielę czekało na zwiedzających w tym dniu latarnie morskie, wiele niespodzianek w postaci konkursów wiedzy, sprawnościowych i rodzinnych, jak i występy zespołów muzycznych. Dzieci zabawiali klauni i piraci. Dodatkowo można było podziwiać przy latarni morskiej w Niechorzu nowe otoczenie, ponieważ właśnie na ten dzień udało się zakończyć duże zadanie pod nazwą „Rewitalizacja terenów zielonych przy latarni morskiej w Niechorzu”. Latarnię można teraz podziwiać bez przeszkód i od strony morza, co nie było dotąd możliwe przez wybujałe żywopłoty rosnące od strony północnej. W Niechorzu, nasze działania wsparła Rada Sołecka Niechorza, jak również otrzymaliśmy silne wsparcie Gminy Rewal, którym bardzo za to dziękujemy.

Logo funduszu    Dziękujemy również niezawodnym sponsorom w Świnoujściu, tzn. Polskiemu LNG, które z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych dofinansowało obchody MDLM w Świnoujściu, jak również miastu Świnoujście za wsparcie naszych działań.